TYlko relacJA: Człowiek i zieleń

W ramach festiwalu literacko-psychologicznego TYlko relacJA zapraszamy na wyjątkowe spotkanie, podczas którego wejdziemy w głąb najbardziej pierwotnej i kojącej relacji – relacji człowieka i zieleni.

Zieleń to nie tylko tło dla naszego życia. To język, którym komunikujemy się z naturą, przestrzeń do łapania oddechu i potężne narzędzie samoregulacji. O literackich, psychologicznych i czysto praktycznych wymiarach tej więzi porozmawiamy z wyjątkowymi gościniami.

 Kto zasiądzie na zielonej kanapie?

Naszymi przewodniczkami po świecie flory i ludzkiej wrażliwości będą:

  • Katarzyna Bellingham – ogrodniczka z pasją, która wie, jak dotyk ziemi i tworzenie ogrodów leczy duszę.
  • Justyna Wicenty – pisarka i ogrodniczka, która w swojej twórczości pięknie dotyka tematów bliskości, pamięci i uważności na to, co wokół nas.
  • Urszula Zajączkowska – botaniczka, poetka i myślicielka, która potrafi patrzeć na rośliny w sposób niezwykle czuły, naukowy, a zarazem głęboko humanistyczny.

Rozmowę pełną uważności i inspiracji poprowadzi Joanna Borowik.

Lokalizacja: 1 piętro, naprzeciw Ziaja

Termin: 04.07 godz. 11:00

wstęp wolny

 

Podczas spotkania będzie można zakupić książki na stoisku Księgarni Muza.